VFK - Vestsjællands fodbolddommerklub

  • Dommere til Cup No.1 2018

     

    Dommertilmelding Cup No.1 2018

    Så er det blevet tid at tilmelde sig årets Cup No.1 - som i år afvikles i perioden 9. til 14. juli.

    Læs mere...
  • Bestyrelsen konstitueret 2018

    Bestyrelsen konstitueret

    Læs mere...
  • Oprykninger 2018

    Oprykninger i  2018

    Læs mere...
  • Medlemslisten er opdateret

    Check venligst dine oplysninger.

    Læs mere...
  • Nyhedsbrev nr. 1 2017

    Nyhedsbrev nr. 1 2017

    Læs mere...

Turneringsplan 2018

Midtsjællandsturneringen forår 2018.   
Runde Dato Kamp nr. Kl. Hjemmehold Udehold Resultat
1 26.03.2018 1 18.00 B73 Ruds Vedby -
  28.03.2018 2   Vipperød VHG -
    3   Undløse/Søndersted Jernløse -
    4   Jyderup St. Merløse -
    5   Hvalsø Kr. Såby -
    6   Jystrup Dianalund -
2 04.04.2018 7 18.30 B73 Vipperød -
    8   Ruds Vedby Dianalund -
    9   Kr. Såby Jystrup -
    10   St. Merløse Hvalsø -
    11   Jernløse Jyderup -
    12   VHG Undløse/Søndersted -
3 11.04.2018 13 19.00 Vipperød Ruds Vedby -
    14   Undløse/Søndersted B73 -
    15   Jyderup VHG -
    16   Hvalsø Jernløse -
    17   Jystrup St. Merløse -
    18   Dianalund Kr. Såby -
4 16.04.2018 19 19.00 B73 Jyderup -
  18.04.2018 20   Ruds Vedby Kr. Såby -
    21   St. Merløse Dianalund -
    22   Jernløse Jystrup -
    23   VHG Hvalsø -
    24   Vipperød Undløse/Søndersted -
5 25.04.2018 25 19.00 Undløse/Søndersted Ruds Vedby -
    26   Jyderup Vipperød -
    27   Hvalsø B73 -
    28   Jystrup VHG -
    29   Dianalund Jernløse -
    30   Kr. Såby St. Merløse -
6 30.04.2018 31 19.00 B73 Jystrup -
  02.05.2018 32   Ruds Vedby St. Merløse -
    33   Jernløse Kr. Såby -
    34   VHG Dianalund -
    35   Vipperød Hvalsø -
    36   Undløse/Søndersted Jyderup -
7 09.05.2018 37 19.00 Jyderup Ruds Vedby -
    38   Hvalsø Undløse/Søndersted -
    39   Jystrup Vipperød -
    40   Dianalund B73 -
    41   Kr. Såby VHG -
    42   St. Merløse Jernløse -
8 14.05.2018 43 19.00 B73 Kr. Såby -
  16.05.2018 44   Ruds Vedby Jernløse -
    45   VHG St. Merløse -
    46   Vipperød Dianalund -
    47   Undløse/Søndersted Jystrup -
    48   Jyderup Hvalsø -
9 23.05.2018 49 19.00 Hvalsø Ruds Vedby -
    50   Jystrup Jyderup -
    51   Dianalund Undløse/Søndersted -
    52   Kr. Såby Vipperød -
    53   St. Merløse B73 -
    54   Jernløse VHG -
10 28.05.2018 55 19.00 B73 Jernløse -
  30.05.2018 56   Ruds Vedby VHG -
    57   Vipperød St. Merløse -
    58   Undløse/Søndersted Kr. Såby -
    59   Jyderup Dianalund -
    60   Hvalsø Jystrup -
11 06.06.2018 61 19.00 Jystrup Ruds Vedby -
    62   Dianalund Hvalsø -
    63   Kr. Såby Jyderup -
    64   St. Merløse Undløse/Søndersted -
    65   Jernløse Vipperød -
    66   VHG B73 -
12 13.06.2018 67 19.00 Nr. 1 Nr. 4 -
    68   Nr. 2 Nr. 3 -
    69   Nr. 5 Nr. 8 -
    70   Nr. 6 Nr. 7 -
    71   Nr. 9 Nr. 12 -
    72   Nr. 10 Nr. 11 -
13 16.06.2017 73 12.00 Vinder  kamp 67 Vinder kamp 68 -
    74 12.00 Taber kamp 67 Taber kamp 68 -
    75 12.00 Vinder  kamp 69 Vinder kamp 70 -
    76 12.00 Taber kamp 69 Taber kamp 70 -
    77 12.00 Vinder kamp 71 Vinder kamp 72 -
    78 12.00 Taber kamp 71 Taber kamp 72 -