VFK - Vestsjællands fodbolddommerklub

  • Dommere til Cup No.1 2018

     

    Dommertilmelding Cup No.1 2018

    Så er det blevet tid at tilmelde sig årets Cup No.1 - som i år afvikles i perioden 9. til 14. juli.

    Læs mere...
  • Bestyrelsen konstitueret 2018

    Bestyrelsen konstitueret

    Læs mere...
  • Oprykninger 2018

    Oprykninger i  2018

    Læs mere...
  • Medlemslisten er opdateret

    Check venligst dine oplysninger.

    Læs mere...
  • Nyhedsbrev nr. 1 2017

    Nyhedsbrev nr. 1 2017

    Læs mere...

Turneringsplan 2018

Midtsjællandsturneringen forår 2018. 
Opdateret 19/4 2018.         
Runde Dato Kamp nr. Kl. Hjemmehold Udehold Resultat
1 26.03.2018 1 18.00 B73 Ruds Vedby 2. - 2. 
  28.03.2018 2 18.00 Vipperød VHG Udsat
    3 18.00 Undløse/Søndersted Jernløse Udsat
    4 18.00 Jyderup St. Merløse 1. - 6.
    5 18.00 Hvalsø Kr. Såby 2. - 4. 
    6 18.00 Jystrup Dianalund 0. - 3.
2 04.04.2018 7 18.30 B73 Vipperød 2. - 3.
    8 18.30 Ruds Vedby Dianalund 3. - 3. 
    9 18.30 Kr. Såby Jystrup Udsat
    10 18.30 St. Merløse Hvalsø 6. - 3.
    11 18.30 Jernløse Jyderup Udsat
    12 18.30 VHG Undløse/Søndersted 0. - 3. 
3 11.04.2018 13 19.00 Vipperød Ruds Vedby 1. - 3.
    14 19.00 Undløse/Søndersted B73 0. - 3. 
    15 19.00 Jyderup VHG 3. - 2.
    16 19.00 Hvalsø Jernløse 1. - 3. 
    17 19.00 Jystrup St. Merløse 0. - 3. 
    18 19.00 Dianalund Kr. Såby 2. - 4. 
4 16.04.2018 19 19.00 B73 Jyderup 0. - 1. 
  18.04.2018 20 19.00 Ruds Vedby Kr. Såby 3. - 1. 
    21 19.00 St. Merløse Dianalund 2. - 1. 
    22 19.00 Jernløse Jystrup 3. - 0. 
    23 19.00 VHG Hvalsø 3. - 0. 
    24 19.00 Vipperød Undløse/Søndersted 6. - 3. 
5 25.04.2018 25 19.00 Undløse/Søndersted Ruds Vedby -
    26 19.00 Jyderup Vipperød -
    27 19.00 Hvalsø B73 -
    28 19.00 Jystrup VHG -
    29 19.00 Dianalund Jernløse -
    30 19.00 Kr. Såby St. Merløse -
6 30.04.2018 31 19.00 B73 Jystrup -
    11 19:00 Jernløse Jyderup Fra 4/4.
  02.05.2018 32 19.00 Ruds Vedby St. Merløse Flyttet 
    33 19.00 Jernløse Kr. Såby -
    34 19.00 VHG Dianalund -
    35 19.00 Vipperød Hvalsø -
    36 19.00 Undløse/Søndersted Jyderup -
7 09.05.2018 37 19.00 Jyderup Ruds Vedby -
    38 19.00 Hvalsø Undløse/Søndersted -
    39 19.00 Jystrup Vipperød -
    40 19.00 Dianalund B73 -
    41 19.00 Kr. Såby VHG -
    42 19.00 St. Merløse Jernløse -
8 14.05.2018 43 19.00 B73 Kr. Såby -
  16.05.2018 44 19.00 Ruds Vedby Jernløse -
    45 19.00 VHG St. Merløse -
    46 19.00 Vipperød Dianalund -
    47 19.00 Undløse/Søndersted Jystrup -
    48 19.00 Jyderup Hvalsø -
9 23.05.2018 49 19.00 Hvalsø Ruds Vedby -
    50 19.00 Jystrup Jyderup -
    51 19.00 Dianalund Undløse/Søndersted -
    52 19.00 Kr. Såby Vipperød -
    53 19.00 St. Merløse B73 -
    54 19.00 Jernløse VHG -
10 28.05.2018 55 19.00 B73 Jernløse -
  28.05.2018 32 19.00 Ruds Vedby St. Merløse Fra 2/5
  30.05.2018 56 19.00 Ruds Vedby VHG -
    57 19.00 Vipperød St. Merløse -
    58 19.00 Undløse/Søndersted Kr. Såby -
    59 19.00 Jyderup Dianalund -
    60 19.00 Hvalsø Jystrup -
11 06.06.2018 61 19.00 Jystrup Ruds Vedby -
    62 19.00 Dianalund Hvalsø -
    63 19.00 Kr. Såby Jyderup -
    64 19.00 St. Merløse Undløse/Søndersted -
    65 19.00 Jernløse Vipperød -
    66 19.00 VHG B73 -
12 13.06.2018 67 19.00 Nr. 1 Nr. 4 -
    68 19.00 Nr. 2 Nr. 3 -
    69 19.00 Nr. 5 Nr. 8 -
    70 19.00 Nr. 6 Nr. 7 -
    71 19.00 Nr. 9 Nr. 12 -
    72 19.00 Nr. 10 Nr. 11 -
13 16.06.2017 73 12.00 Vinder  kamp 67 Vinder kamp 68 -
    74 12.00 Taber kamp 67 Taber kamp 68 -
    75 12.00 Vinder  kamp 69 Vinder kamp 70 -
    76 12.00 Taber kamp 69 Taber kamp 70 -
    77 12.00 Vinder kamp 71 Vinder kamp 72 -
    78 12.00 Taber kamp 71 Taber kamp 72 -